پیام جنرال قونسل‎

به ویب‌سایت جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان مقیم مونشن-المان خوش آمدید

جای بسا افتخار و مسرت است که نمایندگی از ملت بزرگ افغانستان را در مونشن-المان می‌نمایم. روابط جمهوری اسلامی افغانستان با کشور المان دوستانه و دارای پیشینه تاریخی است. کشور المان در عرصه‌های انکشافی، اقتصادی و نظامی همکاری‌های زیادی را با افغانستان در جریان سال‌های اخیر نموده است. ما تلاش می‌نماییم تا روابط افغانستان و المان در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، تجارتی، نظامی و فرهنگی روز تا روز گسترش یابد.

جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در حالی که مسوولیت تحکیم روابط با کشور میزبان و حفاظت از منافع شهروندان افغانستان در ایالت های مونشن و بادن ورتمبرگ ا را به عهده دارد، از جمهوری اسلامی افغانستان در سازمان‌هایی مانند اتحادیه اروپا، سازمان ناتو، سازمان جهانی گمرکات و سازمان انرژی چارتر نیز نمایندگی می‌نماید.

کشور المان به عنوان یکی از بزرگترین حامیان حقوق بشر، توانمندسازی زنان، مسائل مهاجرین، صحت، تعلیم و تربیه، زیربناء، رشد اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای برای ما از اهمیت خاص برخوردار بوده و حکومت افغانستان همواره تاکید بیشتر بر تقویت روابط با این کشور دارد تا بتواند اهداف مطروحۀ خویش را در راستای رشد اقتصادی، تضمین صلح و امنیت پایدار، انکشاف تعلیم و تقویت زنان در چارچوب گسترش همکاری ها با این کشور تحقق بخشد.

جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان مقیم مونشن-المان، مجموعه‌ای از خدمات اساسی امور قونسلی را فراهم می‌کند. برای ما ارایه خدمات قونسلی به هموطنان عزیز خویش از جمله اولویت‌های عمده محسوب می‌گردد. ما تمامی تلاش خویش را می‌نماییم تا سهولت‌های بیشتر برای افغان‌های مقیم کشور شاهی المان به خصوص ایالت های مونشن و بادن ورتمبرگ فراهم نماییم.

افغانستان با وجود پشت سرگذاشتن یک دورۀ طولانی بی‌ثباتی سیاسی و مشکلات اقتصادی، دارای یک ظرفیت مهم اقتصادی است؛ چنانچه به ارزش تخمین شدۀ حدود 3 تریلیون مواد خام، این کشور یکی از ثروتمندترین مناطق دارای معادن در جهان است. افغانستان پیشرفت چشمگیری در استخراج معادن داشته و برای جلب و تشویق سرمایه‌گذاری خصوصی در این بخش، بهترین پالیسی‌ها و قوانین را تدوین نموده است. در حال حاضر افغانستان دارای 1400 ساحۀ معدنی است که حاوی باریت، کرومیت، زغال سنگ، مس، طلا و آهن می‌باشد. سنگ‌های قیمتی و باکیفیت بالا در سایر معادن افغانستان عبارت اند از: زمرد، لاجورد، گارنت سُرخ و یاقوت. افغانستان نیازمندی‌های اولیۀ خویش را از طریق محصولات زراعتی تأمین می‌نماید و میوه‌ها و سبزیجات مازاد مصرف داخلی را که تقریباً دربرگیرندۀ دو سوم کل صادرات را تشکیل می‌دهد، به خارج از کشور صادر می نماید؛ البته میوه‌های خشک و قالین با شهرت و کیفیت عالی در صدر فهرست صادرات افغانستان قرار دارد.

جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان مقیم مونشن-المان، همۀ افغان‌ها و شرکای بین‌المللی را که برای بازدید از این نمایندگی و استفاده از خدمات آن تشریف می آورند خوش‌آمدید می‌گوید تا از یک پیاله چای زعفران و میوه‌های خشک خوشمزۀ افغانی لذت ‌برند.

با احترام

صفت الله رحیمی
جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان مقیم مونش-المان